Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Wirtualne Dni Pola 2020>

Soja na północy - to możliwe!

Północne rejony woj. kujawsko-pomorskiego, powiaty golubsko-dobrzyński i brodnicki, to miejsce mateczne firmy Agrolok. Przedsiębiorstwo to jest zainteresowane skupem soi non-GMO, najlepiej od polskich rolników. Nic wiec dziwnego, że prowadzi intensywne badania nad możliwością uprawy soi "wokół komina". Okazuje się, że można osiągnąć w tym sukces.

Tomasz Czubiński29 czerwca 2020, 11:07
Aby soja plonowała na przyzwoitym poziomie, który zapewni opłacalność rolnikom powinna, wg ocen ekspertów, dać około 2 t/ha. Wszystko co wyżej jest bezpośrednim zyskiem. Niewymierna jest jednak wartość gleby, jaką uszykujemy po uprawie soi. Aby osiągać regularnie takie plony konieczne jest spełnienie w agrotechnice kilku warunków. Są to przygotowanie pola, termin siewu, szczepienie nasion bakteriami brodawkowymi, siew, odchwaszczenie oraz zbiór.

Jak sprostać tym warunkom na północy Polski? Wiedzą o tym najlepiej ci, co badają i uprawiają soję w praktyce. Rozmawiamy o tym z ekspertem z firmy Agrolok, panem Mariuszem Kowalskim - doradcą agrotechnicznym. Przekazuje on ciekawe informacje nie tylko dla rolników z północy kraju. To przyda się każdemu. Zapraszamy.


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)