Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Współpraca reklamowa>

Ubezpiecz swoje uprawy z PZU z dopłatą z budżetu państwa i śpij spokojnie

Obrazek

 

Największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczęła właśnie jesienną kampanię sprzedaży dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych. Do 30 listopada tego roku rolnicy mogą skorzystać z bardzo atrakcyjnej oferty PZU Uprawy – mowa m.in. o dopłatach z budżetu państwa do składek sięgających aż 65%!

20 listopada 2022, 08:57

„Prowadzenie gospodarstwa to ciężka całoroczna praca”

PZU z tradycjami na polskim rynku ubezpieczeń sięgającymi 1803 roku świetnie rozumie sytuację polskiego rolnika i jego troskę o ochronę plonów.

Jak zauważa Paweł Ochmański, dyrektor Biura Produktów Detalicznych i MSP w PZU, prowadzenie gospodarstwa to ciężka, całoroczna praca i często jedyne źródło utrzymania dla całych rodzin. Jego zdaniem, warto więc pomyśleć o ochronie owoców tej pracy.

– Dzięki elastyczności naszej oferty, producenci rolni sami mogą zdecydować przed czym chcą ubezpieczyć uprawy ozime, a rekordowe w tym roku środki przyznane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi gwarantują możliwość skorzystania z dopłat wszystkim klientom – tłumaczy dyrektor Ochmański.

Rolnicy mogą wybrać pojedyncze ryzyka lub całe pakiety

Co proponuje rolnikom PZU Uprawy w ramach jesiennej oferty? Mogą oni wybrać zarówno pojedyncze ryzyka, przed którymi chcą chronić uprawy, jak i całe pakiety.

I tak, dla upraw ozimych (zboża, rzepak) rekomendowany jest Pakiet jesień obejmujący ryzyko gradu, przymrozków wiosennych oraz ujemnych skutków przezimowania. Co ważne, ryzyko ujemnych skutków przezimowania można nabyć aż w trzech wariantach (do wyboru) – z limitem odpowiedzialności 10%, 17% lub 25%. Dotyczy to – jak podaje biuro prasowe Grupy – szkód całkowitych powstałych przed 15 kwietnia.

– Ponadto dla upraw ozimych PZU oferuje Pakiet 5 ryzyk, który obejmuje huragan, deszcz nawalny, piorun, obsunięcie się ziemi, lawinę oraz dodatkowo suszę i ogień.

Promocyjne stawki na ochronę upraw zbóż ozimych

To nie koniec ważnych dla zainteresowanych rolników informacji. Dyrektor Paweł Ochmański zwraca uwagę, iż w tym roku dla klientów, którzy ubezpieczają budynki gospodarcze w PZU, przewidziane są specjalne promocyjne stawki na ochronę upraw zbóż ozimych.

– Oprócz tego, dla plantatorów rzepaku ozimego przygotowaliśmy atrakcyjne zniżki na ubezpieczenie odmiany zalecanej do uprawy w Polsce przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin – dodaje szef Biura Produktów Detalicznych i MSP w PZU.

Specjalna oferta dla plantatorów owoców

Oczywiście grupa PZU nie zapomniała też o plantatorach owoców. To właśnie dla nich przygotowano ofertę ochrony owoców od ryzyka przymrozków wiosennych oraz ubezpieczenie nasadzeń drzew i krzewów owocowych od ryzyka ujemnych skutków przezimowania, jak również specjalny Pakiet 5 ryzyk i suszy. 

PZU, czyli elastyczne formy płatności

Tradycyjnie już klienci ubezpieczający swoje uprawy w PZU mają do dyspozycji elastyczne formy płatności, bez żadnych dodatkowych kosztów. Mogą chociażby bezpłatnie rozłożyć składkę na raty lub przesunąć termin płatności na czas po żniwach.

– Ponadto mają też możliwość wykupić udział własny oraz obniżyć franszyzę integralną (procent sumy ubezpieczenia, do którego zakład ubezpieczeń nie ponosi odpowiedzialności) – do 8% – informuje PZU.

PZU poleca wachlarz ochrony AGRO

Największy polski ubezpieczyciel oczywiście nie poprzestaje tylko na ochronie upraw, proponując rolnikom cały wachlarz ochrony AGRO. W ramach tego szerokiego pakietu klienci mogą objąć kompleksową ochroną całe gospodarstwo rolne (PZU Gospodarstwo Rolne) oraz ubezpieczyć siebie i członków swojej rodziny przed następstwami nieszczęśliwych wypadków (PZU ochrona dla rolników).

Jak precyzuje biuro prasowe Grupy, pakiet PZU Gospodarstwo Rolne to m.in. ochrona budynków mieszkalnych i gospodarczych, zwierząt oraz sprzętu rolniczego, czy materiałów siewnych i ziemiopłodów. W ramach tego produktu klienci mogą też nabyć m.in. obowiązkowe ubezpieczenie budynków rolnych, dzięki któremu szybko zlikwidują powstałe szkody, np. po pożarze, powodzi czy innych zdarzeniach losowych.

Ubezpieczenie upraw i zbiorów – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania TUTAJ

Chcesz kupić ubezpieczenie w PZU Uprawy? Wejdź TUTAJ 

Czy wiesz, że

Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest największą instytucją finansową w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Na jej czele stoi PZU SA, którego tradycje sięgają 1803 roku, kiedy powstało pierwsze na ziemiach polskich towarzystwo ubezpieczeniowe. Od 2010 roku spółka PZU SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie – od debiutu – znajduje się w czołówce najwyżej wycenianych i najbardziej płynnych spółek. Grupa PZU zarządza ok. 300 mld zł aktywów i świadczy usługi dla 22 milionów klientów w pięciu krajach. Według badań spontanicznej znajomości marki, PZU osiąga wynik 88%, a w przypadku badań wspomaganej – 100%, co czyni PZU najbardziej rozpoznawalną marką w Polsce.Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)