Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

11 zastępów straży gasiło pożar chlewni koło Nysy

Do groźnego pożaru chlewni doszło w Złotogłowicach koło Nysy (woj. opolskie). Strażacy walczyli z ogniem przez siedem godzin. Akcję gaśniczą utrudniał fakt, że na poddaszu budynku składowano słomę. 

Kamila Szałaj8 maja 2020, 15:01
Pożar wybuchł 6 maja po południu w Złotogłowicach koło Nysy (woj. opolskie). Strażacy po przyjeździe ustalili, że ogień zajął cały dach budynku. Najpierw skupili się na tym, by nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednią stodołę. Dopiero potem przystąpili do gaszenia chlewni.

- Okazało się, że budynek inwentarski posiada dodatkowo strop drewniany, nad którym była składowana słoma również objęta pożarem – wyjaśnia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.

Spaleniu uległ cały dach budynku. Na szczęście nie było w nim zwierząt. Nikt też nie ucierpiał. 

Cała akcja gaśnicza trwała ponad siedem godzin. Wzięło w niej udział 11 zastępów straży pożarnej i zużyto ponad 200 m3 wody.

ksz, na podst. i fot. PSP Nysa


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)