Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

14 zastępów gasiło pożar stodoły i garażu!

Obrazek

W nocy z piątku na sobotę mieszkańcy wsi Kowersk w gminie Bychawa (w województwie lubelskim) zauważyli ogień wydobywający się z jednego z gospodarstw.  Paliła się stodoła i garaż. Straty są ogromne i nadal są liczone.

25 lutego 2019, 14:43
pożar stodoły KowerskNa miejsce wezwane zostały m.in. oddziały straży pożarnej PSP Bychawa, Bełżyce, Lublin oraz jednostki OSP z gminy Bychawa, Jabłonna, Wysokie, Strzyżewice i Niedrzwica Duża. W płonącym gospodarstwie strażacy zastali palącą się stodołę wraz z sąsiadującym garażem. W jednym z budynków znajdowało się bydło. Po ewakuacji zwierząt, strażacy podjęli akcję gaśniczą. Na szczęście inwentarz nie ucierpiał. – Po dojeździe na miejsce zastaliśmy pożar dachu w fazie rozwiniętej. Nasze działania polegały na zasilaniu wodnym innych zastępów oraz dowożeniu wody. W późniejszym czasie zajęliśmy się wyrzucaniem zgromadzonej słomy i przelewaniu jej wodą – informowali strażacy z OSP KSRG Zakrzew.

W sumie w akcji gaśniczej brało udział aż 14 zastępów straży pożarnych z okolicznych miejscowości  i gmin. Na dzień dzisiejszy nie są znane przyczyny pożaru. Z doniesień strażaków wiadomo, że oprócz strat w budynkach w pożarze spalił się samochód osobowy, ciągnik rolniczy oraz sprzęt wykorzystywany w gospodarstwie. Trwa szacowanie strat.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy w tym roku pożar. Do tej pory odnotowywano głównie podpalenia nieużytków rolnych, pożary zabudowań gospodarskich, pomieszczeń inwentarskich, pól uprawnych. Apelujemy do wszystkich o szczególną ostrożność.



pożar stodoły Kowersk.jpg

kk

Źródło: OSP KSRG Zakrzew, www.lublin112.pl


Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy