Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

4 ofiary śmiertelne, zerwane dachy, brak prądu, utrudnienia na drogach! Bilans wichur w Polsce

Obrazek

Choć największe wiatry mamy już za sobą, IMGW-PIB podaje, że jeszcze w piątek 22 października, w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim oraz w Tatrach prędkość wiatru może przekraczać 100km/h. Zobaczcie skutki wczorajszych wichur.

Joanna Białek22 października 2021, 12:00

Statystyki Państwowej Straży Pożarnej

W piątek 21.10.2021r do godziny 20:30 odnotowano 9 693 zdarzenia związane z silnym wiatrem. Najwięcej w dolnośląskim 2 079, wielkopolskim 1 894, kujawsko-pomorskim 1 100.

- Działania staży polegają głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów z dróg, oraz na zabezpieczaniu uszkodzonych i zerwanych dachów – przekazała Komenda Główna PSP.

4 osoby zginęły w wyniku wichur w dolnośląskim  

Wśród 4 ofiar śmiertelnych wczorajszych wichur, 3 zginęły w wypadkach samochodowych, a jedna w wyniku zawalenia ściany budynku.

Jak powiedziała PAP Magdalena Cwynar z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej PSP, ratownikom nie udało się uratować robotnika w Siechnicach, na którego, po silnym podmuchu wiatru, zawaliła się ściana budynku.

Dwie z ofiar, zostały przygniecione spadającym drzewem we Wrocławiu, a czwarta ofiara (mężczyzna) zginęła w samochodzie dostawczym, zepchniętym przez porywisty wiatr z drogi krajowej nr 5 w miejscowości Rusko.

Przerwy w dostawie prądu

- Na godzinę 22:00 na terenie kraju 247 650 odbiorców pozbawionych prądu (najwięcej woj. mazowieckie: 89 680, dolnośląskie: 44 629) – przekazał na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak.


OSP Kisielice 

W Poznaniu zamknięto i ewakuowano zoo

Rzeczniczka prasowa Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu Małgorzata Chodyła poinformowała, że w związku z silnymi wiatrami zdecydowano o zamknięciu zoo.

– Okazało się, że kilka drzew dokonało zniszczeń. Są zniszczone ogrodzenia, między innymi wybieg lwów. Lwy wcześniej zostały zamknięte i zabezpieczone, są w pomieszczeniu wewnętrznym – poinformowała.

Gigantyczne opóźnienia pociągów

Co drugi pociąg będący w czwartkowy wieczór w trasie jest opóźniony. 80 pociągów zostało całkiem odwołanych - to bilans problemów z jakimi zmagają się podróżni. Ze względu na złe warunki pogodowe, koło Olsztynka pociąg IC "Kolberg" najechał na drzewo.

W Warszawie 2 osoby ranne

Jak podają służby, najwięcej interwencji było w Warszawie, gdzie ranne zostały dwie kobiety. 

Jedna z kobiet została przygnieciona murowanym ogrodzeniem na ul. Młocińskiej; na drugą przewrócił się znak drogowy przy ul. Foksal - powiedział mł. kpt. Michał Skrzypa z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie.
Picture of the author
Autor Artykułu:Joanna Białek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)