Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

47-latek zginął na drodze. Było ciemno, a on nie miał odblasków

Obrazek

Ile razy zdarzyło się tobie jechać autem i mijać pieszego na nieoświetlonej drodze, poza miastem, ubranego niemal na czarno, bez żadnych elementów odblaskowych? Zapewne przynajmniej raz. Taki pieszy jest całkowicie niewidoczny dla kierowcy. Niestety nieostrożność pieszego w takich warunkach może mieć tragiczny finał…

Aleksandra Galus7 marca 2018, 11:14
Tak właśnie było kilka dni temu w okolicach miejscowości Nieszawa. Jak informują aleksandrowscy policjanci, do wypadku doszło wieczorem koło godziny 19:30, 3 marca w Nieszawie. 34-letnia kierująca samochodem marki audi potrąciła pieszego. Z relacji kobiety wynika, że pieszy nagle wtargnął na jezdnię i nie posiadał na sobie elementów odblaskowych, został dostrzeżony w ostatniej chwili – zbyt późno, by auto mogło zdążyć wyhamować. Niestety 47-letni mieszkaniec wsi Waganiec zginął na miejscu. Kierująca była trzeźwa. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Przypominamy, by pamiętać o zaopatrzeniu odzieży w elementy odblaskowe, gdy idziemy poboczem drogi, zwłaszcza gdy jest już ciemno. Bez odblasków, samochód ma prawo nas nie zauważyć. Dlatego każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.  

Oprac. ag, na podstawie info i fot. z KPP w Aleksandrowie Kujawskim


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)