Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

50-latka wciągnął kombajn: policja bada przyczyny wypadku

Obrazek

W miejscowości Winiary niedaleko Gdowa w powiecie wielickim w Małopolsce doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna był uwięziony w zbiorniku kombajnu, maszyna wciągnęła go do komory. 

Dorota Kolasińska31 października 2022, 12:17
Strażacy z KSRG OSP Winiary z woj. małopolskiego otrzymali informację o wypadku do którego doszło koło 17.00 29 października br. na jednym z pól w miejscowości Winiary. Mężczyznę maszyna wciągnęła podczas zbioru pszenicy. 

Ze zgłoszenia wynikało, że w zbiorniku kombajnu znajduje się mężczyzna. Ratownicy od razu po przyjeździe na miejsce zdarzenia zabrali się do akcji. 

- Po dotarciu na miejsce wydobyliśmy poszkodowanego ze zbiornika zbożowego, natychmiast podjęto reanimację, niestety pomimo wysiłków ratowników mężczyzny nie udało się uratować - relacjonują strażacy z Winiar. Obrażenia ciała 50-latka były bardzo poważne. 

Na razie nie wiadomo, jak mężczyzna dostał się do zbiornika. Przyczyny wypadku będzie badać Policja. W akcji brały udział trzy jednostki straży pożarnej, Policja oraz na miejsce przyleciało LPR. 


Podczas zwózki drewna przewrócił się ciągnik

Ten weekend niestety był także trudny nie tylko dla rodziny 50-latka z woj. małopolskiego. 29 października w Mąkolnie w woj. dolnośląskim także doszło do wypadku. W tym przypadku mężczyzna miał więcej szczęścia. Podczas zwożenia drewna z lasu, ciągnik wraz z przyczepą stracił równowagę i przewrócił się na nierównej drodze przygniatając poszkodowanego. Szybko zainterweniowali strażacy z Ząbkowic Śląskich, udało się wydobyć go spod ciężkiego sprzętu rolniczego. Druhowie przekazali mężczyznę w ręce zespołu ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce. 


oprac. dkol na podst. OSP Winiary 
Fot. OSP Winiary


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)