Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragedia pod Łęczycą: 79-latek przygnieciony opryskiwaczem

Obrazek
W gminie Witonia doszło do wypadku. Mężczyzna próbował naprawić opryskiwacz, skończyło się tragicznie. 
Dorota Kolasińska22 kwietnia 2020, 16:57
W powiecie łęczyckim na jednej z prywatnych posesji doszło do tragicznego wypadku. 79-letni mężczyzna podczas naprawy opryskiwacza został nim przygnieciony. 

– Niestety wskutek doznanych obrażeń mężczyzna zmarł. Prace wykonywał sam a wszystko wskazuje, że był to nieszczęśliwy wypadek. Apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania wszelkich prac gospodarskich – apeluje Łęczycka Policja. Ponadto podkreśla, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Wielu z nich można uniknąć, jeżeli tylko zachowane zostaną podstawowe środki ostrożności. Alkohol, brak uprawnień do kierowania pojazdami, czy dzieci bawiące się na podwórzu bez opieki osoby dorosłej – to tylko kilka najczęściej wymienianych przez Policję powodów wypadków w gospodarstwach.
 
Oprac. dkol na podst. leczycapolicja.gov.pl
Fot. poglądowe
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)