Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Kobietę przysypały ziemniaki. Koszmar pod Iławą!

Obrazek

40-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala po tym, jak runęły na nią tony ziemniaków z naczepy ciężarówki podczas prac w gospodarstwie rolnym w miejscowości Zwiniarz (województwo warmińsko-mazurskie).

Michał Czubak9 listopada 2022, 16:27

Poszkodowana została wydobyta spod zwałów ziemniaków

Do wypadku doszło w miejscowości Zwiniarz (woj. warmińsko-mazurskie. Podczas prac w gospodarstwie rolnym kobietę przysypały tony ziemniaków. W akcji ratowniczej brały udział jednostki PSP z Nowego Miasta, OSP ze Zwiniarza i Grodziczna, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowana została wydobyta spod zwałów ziemniaków i trafiła do szpitala.

Gdy na miejsce dotarli strażacy kobieta była do połowy przysypana ziemniakami. Odgrzebały ją pobliskie osoby, które również znajdowały się na terenie gospodarstwa. Zapewne to, pozwoliło na uratowanie życia kobiecie. Gdyby nikt tego nie zauważył, a następnie nie odkopał poszkodowanej, mogłaby nie przeżyć do przyjazdu straży.

Pomagała sąsiadom, gdy nagle otworzyła się jedna z burt naczepy 

Na miejscu pracowali policjanci, którzy podają przyczyną wypadku.

– Podczas prac w gospodarstwie rolnym urwały się aluminiowe drzwi naczepy od wywrotki, na której znajdowały się ziemniaki, które następnie przysypały stojącą w pobliżu mieszkankę gminy Grodziczno. Kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala – przekazuje asp. Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

autor: Michał Czubak
Fot. OSP ZwiniarzPicture of the author
Autor Artykułu:Michał Czubak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)