Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Baloty w ogniu! 9 zastępów straży pożarnej walczyło z żywiołem

Obrazek

Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem stogu słomy i budynku gospodarczego. Niestety silnie wiejący wiatr nie ułatwiał im akcji gaśniczej…

Dominika Mulak7 kwietnia 2020, 11:36

6 kwietnia ok. godziny 15 we wsi Jerka (gm. Krzywiń, woj. wielkopolskie) doszło do pożaru stogu słomy. Po dotarciu jednostek ratunkowych na miejsce okazało się, że ogniem zajęte było już 70 balotów.

Strażakom akcji gaśniczej nie ułatwiał wiatr wiejący w kierunku budynków. Niestety wysoka temperatura spowodowała zapalenie się pobliskiej stodoły.

Po kilkugodzinnej walce z żywiołem udało się jednak zapanować nad rozprzestrzeniającym się ogniem. Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.

W akcji udział brały zastępy z PSP w Kościanie, OSP Krzywiń, OSP Jerka, OSP Łuszkowo, OSP Turew oraz OSP Racot.Źródło: kosciannasygnale.pl

Fot. Facebook/Kościan112Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)