Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Bawaria: Pożar hali z maszynami i biogazowni. Szkody liczone w milionach euro

Obrazek

W gospodarstwie rolnym w Bawarii doszło w czwartek do poważnego pożaru, który spowodował milionowe straty. Zapaliła się hala z maszynami oraz biogazownia.

Dominika Mulak16 marca 2021, 13:54

W Osterberg w powiecie Neu-Ulm w Bawarii, w jednym z gospodarstw rolnych, doszło w czwartek do poważnego pożaru. Około godziny 17:50 zapaliła się hala z maszynami.
Jakby tego było mało, ze względu na silny wiatr, ogień rozprzestrzenił się na bezpośrednio sąsiadujące z nim agregaty kogeneracyjne biogazowni należącej do gospodarstwa.

Historia niestety ma swój ciąg dalszy… Uszkodzeniu uległ także nośny dach pneumatyczny jednego z magazynów biogazowni, przez co znajdujący się w nim gaz ulotnił się na zewnątrz i natychmiast się zapalił.

Na szczęście szybka interwencja straży pożarnej zapobiegła dalszemu rozprzestrzenianiu się płomieni. W sumie w akcji ratunkowej brało udział ponad 110 strażaków, ratowników i policjantów.


Fotowoltaika też ucierpiała…

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległa hala maszyn wraz z zainstalowaną na niej instalacją fotowoltaiczną oraz budynek elektrociepłowni. Dwie osoby zostały lekko ranne. Szkody materialne szacowane są obecnie na co najmniej 2 mln euro. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Dalsze dochodzenie mające na celu wyjaśnienie przyczyn tego zdarzenia przejmuje wydział kryminalny z Neu-Ulm.

Źródło: www.Agrarheute.com
Fot. Kadr z filmu YT


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy