Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Bez uprawnień i na podwójnym gazie wjechał ciągnikiem w ścianę sklepu

Obrazek

Wyjątkowym brakiem wyobraźni wykazał się 36-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego. Mimo że był pijany i ma zakaz prowadzenia pojazdów, wsiadł w ciągnik i… wjechał nim w ścianę sklepu w Hrubieszowie.

10 kwietnia 2020, 13:28

Bez uprawnień i na podwójnym gazie


Do zdarzenia doszło w czwartek późnym wieczorem. Policja w Hrubieszowie (woj. lubelskie) otrzymała zgłoszenie, że w ścianę jednego z hrubieszowskich marketów wjechał ciągnik rolniczy. Funkcjonariusze, po przybyciu na miejsce zdarzenia, zbadali kierowcę alkomatem. Okazało się, że ma on 0,6 promila alkoholu w organizmie. Ale to nie był koniec niespodzianek.

- Kiedy policjanci sprawdzili mężczyznę, okazało się, że nie posiada on uprawień do kierowania pojazdami. Ma także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2021 roku – powiedziała w rozmowie z naszą redakcją Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Policja ustala przyczyny


Sam kierowca wyjaśnił policjantom, że wjechał w ścianę, ponieważ zgasł mu silnik w ciągniku, w związku z czym nie potrafił zapanować nad pojazdem. Policja sprawdza też inną przyczynę.

- Świadkowie zdarzenia poinformowali funkcjonariuszy, że kierowca tuż przed wypadkiem mógł mieć atak padaczki. Tę wersję obecnie weryfikujemy - mówi nam Krystkowiak. Ale dodaje, że bez wątpienia w dużej mierze to spożycie alkoholu przyczyniło się do kolizji.
Mężczyzna za swój wybryk odpowie teraz przed sądem. Policja ustaliła, że spowodował uszkodzenie ściany budynku, nie stworzył natomiast zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na szczęście sklep był już zamknięty, więc nikt nie ucierpiał.

jr, fot. KPP Hrubieszów


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)