Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Bezczelnie okradał rolnika i wpadł

Obrazek

Policja zatrzymała 23-latka, który dopuścił się szeregu kradzieży z gospodarstwa swojego pracodawcy. Namierzono go za pomocą… telefonu w workach z nawozem.

14 maja 2018, 13:34
Na Komendę Powiatową  Policji w Płońsku (w województwie mazowieckim) zgłosił się rolnik skarżąc się, że z jego posesji zniknęło 12 worków z nawozem o wadze 25 kg każdy oraz 60 litrów paliwa. Mężczyzna przyznał też, że z terenu jego gospodarstwa już wcześniej ginęły różne rzeczy, ale tego nie zgłosił.

Kiedy zorientował się, że ktoś prawdopodobnie wziął sobie na cel jego worki z nawozem, wpadł na pewien sprytny pomysł. Postanowił wsadzić do nich telefon komórkowy z wgraną aplikacją umożliwiającą lokalizację urządzenia. Po niedługim czasie worki rzeczywiście zniknęły, lecz ukryty w nich telefon pomógł funkcjonariuszom w ustaleniu jego lokalizacji.

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany przez urządzenie adres. Podczas przeszukiwania posesji, znaleźli kilkanaście worków z nawozem oraz plastikowe bańki z olejem napędowym.

Jak się potem okazało, sprawcą kradzieży okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który był pracownikiem zgłaszającego. Sprawca został zatrzymany, a po nocy spędzonej w areszcie usłyszał zarzuty. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

mm
źródło i foto: KPP w Płońsku


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)