Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Chevrolet zmasakrowany po zderzeniu z ciągnikiem z cysterną

Obrazek

W jednej z wielkopolskich miejscowości wczorajszego ranka doszło do koszmarnego wypadku. Samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym wyposażonym w cysternę.

Dorota Kolasińska30 grudnia 2021, 14:02

W miejscowości Studzieniec, w gminie Rogoźno w woj. wielkopolskim doszło do wypadku około 5 rano 29.12.2021 r. Zgłoszenie wpłynęło do PSP w Obornikach, a na miejsce zadysponowano 3 zespoły OSP, 3 JRG. Na miejsce przybyła także policja i pogotowie ratunkowe.

Na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego Chevrolet Cruze z ciągnikiem rolniczym Deutz Fahr, który przewoził w cysternie płynne resztki poprodukcyjne odpadów kukurydzianych po wytwarzaniu alkoholu.

Zanim nadjechała pomoc obydwaj kierowcy wysiedli z pojazdów o własnych siłach, jednak kierowca osobówki potrzebował pomocy medycznej. Nie trudno się dziwić, kiedy zobaczymy na zdjęciach, jak wyglądało auto po wypadku… Kierowca miał dużo szczęścia, że nie skończyło się to znacznie gorzej.Zadania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, gdyż droga w obydwu kierunkach była zablokowana cysterną oraz pomocy pracownikom wytwórni alkoholu, którzy musieli przyjechać aby odpompować płynny odpad poprodukcyjny. Przemieszczenie ciągnika z cysterną z drogi wymagało sporych umiejętności, ze względu na olbrzymi ciężar pojazdu.

W działaniach udział brało 9 zastępów, 38 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.


Oprac. dkol na podst. OSP Długa Goślina/ strażacki.pl

Fot. OSP Długa GoślinaPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)