Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Chowacz w rzepaku czy rzepiara płci męskiej? Jak nazwać ten okaz? (FILM!)

Obrazek

Czy to męskie wydanie rzepiar, które kilka sezonów z rzędu robiły szkody w rzepaku fotografując swoje uśmiechnięte twarze na tle żółtego morza o zapachu kapusty? Tym razem to bardziej zawiła historia, co nie zmienia faktu, że dość zabawna. A chowacz idealnie do niego pasuje! Zwalczyła go Lubelska Policja. 

Dorota Kolasińska29 maja 2023, 14:29
Poszukiwany listem gończym za groźby karalne 52-latek znalazł dość nietypową kryjówkę. 

- Zatrzymanie było efektem pracy operacyjnej "poszukiwaczy" z komendy miejskiej w Lublinie. Z ustaleń policjantów wynikało, że 52-latek ukrywał się w jednym z opuszczonych gospodarstw w powiecie lubelskim. W trakcie przeszukania posesji policjanci zauważyli w jednym z pomieszczeń tlący się niedopałek papierosa i otwarte okno z wyjściem na pole obsiane rzepakiem - podaje Lubelska Policja. Wskazywało to, na to, że jeszcze kilka chwil wcześniej poszukiwany był w pomieszczeniu. Funkcjonariusze policji zaczęli od przeszukania okolicznych budynków. 

Zauważyli świeżo wydeptane ślady w trawie prowadzące na pole pobliskiego rzepaku.

- Funkcjonariusze rozpoczęli dokładnie przeszukiwać pole. Po kilku godzinach poszukiwań i przemierzeniu hektarów pola znaleźli poszukiwanego. 52-latek leżał na ziemi zamaskowany łodygami rzepaku. W rozmowie z kryminalnymi przyznał, że nie spodziewał się, że policjanci będą tak wytrwale szukać go w rzepaku - podaje Policja. 

Okazało się, że nie chciał zrobić sobie słodkiej fotki w bogato ukwieconym polu, ale zadbali o to funkcjonariusze policji, którzy dodatkowo nagrali film z zatrzymania. 

- Mieszkaniec gminy Krzczonów prosto z pola trafił do zakładu karnego. Spędzi tam ponad rok więzienia za groźby karalne - informuje Lubelska Policja. dkol na podst. Lubelska Policja
Fot. Lubelska PolicjaPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)