Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Chytry lis – pracownik kradł kury i paszę

Obrazek

Policjanci z Zelowa w woj. łódzkim odzyskali kilkadziesiąt kur brojlerów i paszę. Jeden z pracowników fermy drobiu sukcesywnie uszczuplał hodowlę…  

Dorota Kolasińska3 lutego 2020, 10:45
Jak informuje Łódzka Policja, policjanci z Zelowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kur oraz paszy dla drobiu. Funkcjonariusze wytypowali również mężczyznę, który pomagał złodziejowi w ukryciu 40 kur i worków z paszą.

Obydwaj za dokonane przestępstwa będą odpowiadać przed sądem, jeden za kradzież, drugi za pasterstwo. Grozi im kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

26 stycznia 2019 roku dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży kur i paszy w gminie Zelów.  Funkcjonariusze ustalili, że pracownik fermy drobiu, od jakiegoś czasu sukcesywnie uszczuplał hodowlę swojego pracodawcy o kolejne brojlery i worki z paszą. 

Złodziej zdobycz początkowo przekazywał koledze z pobliskiej posesji, a następnie sprzedawał innemu, u którego funkcjonariusze odnaleźli 40 kur oraz kilka worków paszy. Odzyskane kury wraz z paszą wróciły do właściciela. 

oprac. dkol na podst. lodzka.policja.gov.plPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)