Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Ciągnik John Deere z przyczepami wypełnionymi kukurydzą wpadł do Jeziora Gopło

Obrazek

O niezwykłym szczęściu może mówić kierowca ciągnika marki John Deere, który w czwartek 22. października rano chciał się przeprawić promem przez Jezioro Gopło z dwiema przyczepami kukurydzy. Ciągnik wpadł do jeziora, mężczyzna zdążył wyskoczyć z kabiny.

Bartłomiej Czekała23 października 2020, 07:45
Do zdarzenia doszło w miejscowości Złotowo, w powiecie Inowrocławskim (woj. kujawsko-pomorskie) w czwartek rano. Zgłoszenie służby ratunkowe otrzymały ok. godz. 9:00. Natychmiast do akcji wysłano zastępy strażaków z PSP w Inowrocławiu, OSP Ostrówek oraz Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Pod dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że ciągnik John Deere znajduje się całkowicie pod wodą wraz z pierwszą z ciągniętych przez niego przyczep. Druga przyczepa, przechylona pod kątem 45 stopni w połowie zanurzona była w wodzie. Cały zestaw wraz z ładunkiem kukurydzy mógł ważyć grubo ponad 25 ton. Mężczyzna, który kierował ciągnikiem zdążył z niego wyskoczyć nim kabina całkowicie się zanurzyła w wodzie. Nie doznał żadnych obrażeń.

Strażacy z PSP i OSP przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i przygotowali akcję wydobycia zestawu z wody. W tym samym czasie ratownicy z Nadgoplańskiego WOPR zabezpieczył miejsce wypadku na jeziorze zaporami przeciwolejowymi, ponieważ z ciągnika na powierzchnię wody wyciekło paliwo i oleje.

Akcja ratunkowo - wydobywcza trwała do godz. 16:00, gdy udało się wyciągnąć z wody zatopiony zestaw ciągnika z dwiema przyczepami.

Przyczyną tego nietypowego wypadku było zerwanie się liny utrzymującej prom, na który ciągnik z przyczepami wjeżdżał.

Źródło/Fot: Nadgoplańskie WOPR/FBPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)