Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Ciągnik rozpadł się na części. Za kierownicą kompletnie pijany rolnik

Wczoraj w Plewicy (woj. mazowieckie) ciągnik rozpadł się na części po zderzeniu z ciężarówką. Kierował nim kompletnie pijany 61-latek. Jakby tego było mało, okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów. 

Kamila Szałaj29 lipca 2020, 11:18
Do wypadku doszło we wtorek rano w miejscowości Plewica (woj. mazowieckie). 
 
61-latek kierujący ciągnikiem rolniczym doprowadził do zderzenia z ciężarówką. Kierowca drugiego auta próbował uciekać i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. 

- Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie traktorzysty 2 promile alkoholu. Mężczyzna kierował ciągnikiem mimo orzeczone przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 61-latek został przetransportowany do szpitala. Mieszkaniec Bielina może mówić o dużym szczęściu, ponieważ jeszcze tego samego dnia opuścił zakład służby zdrowia – wyjaśnia kom. Damian Wroczyński z policji w Wyszkowie.


Teraz mężczyzna ponownie odpowie przed sądem za kierowanie „na podwójnym gazie”. Za zlekceważenie wyroku sądu grozi mu nawet 5 lat więzienia. Musi się również liczyć z dotkliwą karą finansową i dalszym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

ksz, na podst. Policja


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)