Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Ciągnik runął z mostu wprost do rzeki

Obrazek
Policja apeluje o rozsądek i dostosowanie prędkości jazdy do warunków pogodowych. W dzień temperatury są dodatnie i jest wilgotno, wieczorem ujemne, a na drogach… szklanka. Kierowca musiał przeżyć chwile grozy...
Dorota Kolasińska2 grudnia 2021, 14:25

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek około godziny 12.20 w Szklarskiej Porębie na ul. Demokratów. Kierujący ciągnikiem z naczepą wpadł w poślizg, uderzył w barierkę mostu, która się złamała i wpadł do rzeki. Na moście została naczepa, na której była przewożona duża maszyna.

Nie trudno sobie wyobrazić chwile grozy, jakie przeżywał kierowca ciągnika, kiedy ten spadał z mostu. Można w tym przypadku powiedzieć, że mężczyzna miał ogromne szczęście, że przeżył wypadek, mimo, że ciągnik spadł na bok. Nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Jak zaznacza 24jgora.pl kierowca próbował uniknąć zderzenia z busem, a gwałtowny manewr przy śliskiej nawierzchni, tak ciężkim sprzętem okazał się niebezpieczny i nie udało się zapanować nad pojazdem. Na miejscu pojawiło się pogotowie, które udzieliło kierowcy niezbędnej pomocy, a w akcji wydobywania ciągnika brało udział OSP Szklarska Poręba. Strażacy również szybko zabezpieczyli naczepę przed zsunięciem się do rzeki.

Oprac. dkol na podst. KMP w Jeleniej Górze/ 24jgora.pl

Fot. 24jgora.pl

 Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)