Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Ciągnik zderzył się ... z karawanem

Obrazek

W woj. lubuskim doszło do zderzenia dwóch pojazdów - ciągnika i karawanu. Jaki był przebieg wypadku i czym się skończyło? 

Dorota Kolasińska17 marca 2022, 13:41

W woj. lubuskim w gminie Czerwińsk w Leśniowie Wielkim na jednym ze skrzyżowań wczorajszego dnia doszło do kolizji pomiędzy ciągnikiem, a karawanem. Najprawdopodobniej kierowca ciągnika, mimo że zatrzymał się prawidłowo na znaku "stop", źle określił prędkość z jaką poruszał się karawan i był przekonany, że zdąży przejechać przed pojazdem. 

Niestety nie zdążył i uderzył w bok czarnego pojazdu, w którym przewożone było ciało. Jak podaje rzeczniczka Miejskiej Komendy Policji w Zielonej Górze na miejscu szybko zjawił się karawan zastępczy, który zabrał z miejsca wypadku zwłoki, na szczęście - żadnego z kierowców, bo Ci nie odnieśli poważnych obrażeń. 

Kierowca ciągnika za spowodowanie kolizji dostał mandat w wysokości 1500 zł. Badanie alkomatem wykazało trzeźwość obydwu kierowców. 

Ten kierowca ciągnika, miał znacznie więcej szczęścia, niż rolnicy, którzy zginęli we wtorek - jednego z nich przygniótł rozsiewacz do nawozu, drugiego przygniótł ciągnik. 

oprac. na podst. gazetalubuska.pl
fot. Envato Elements
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)