Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Ciągnik zmiażdżył rolnika, stoczył się ze skarpy

Obrazek

W woj. pomorskim w gminie Sadlinki doszło do tragicznego wypadku. Ciągnik spadł ze skarpy przygniatając kierowcę. To nie jedyny taki wypadek w tym tygodniu... 

Dorota Kolasińska17 listopada 2021, 14:21
Kwidzyńska Policja poinformowała o wypadku, który zdarzył się w minioną sobotę we wsi Wiśliny. Policjanci otrzymali zawiadomienie o wypadku koło południa. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca stracił panowanie nad ciągnikiem i stoczył się ze skarpy, która znajdowała się blisko polnej dróżki. 

Kierowca został przygnieciony przez ciężką maszynę. Jako pierwsi na miejsce przybyli sąsiedzi, którzy zawiadomili służby. Zanim te dojechały, natychmiast podjęli się wydobycia 46-latka spod ciągnika i udzielili pierwszej pomocy, później obowiązek przejęli strażacy, policja i pogotowie ratunkowe. Mimo akcji reanimacji i użycia defibrylatora mężczyzna zmarł. 

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i zebrali dowody. Będą wyjaśniać okoliczności wypadku. 

- Do zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Wiśliny, zadysponowane zostały 3 zastępy z JRG w Kwidzynie, 1 zastęp z OSP Kaniczki, 1 zastęp z OSP Nebrowo Wielkie, 1 patrol Policji, 1 ZRM. Osoby, które zauważyły przewrócony ciągnik wydobyły spod niego osobę poszkodowaną i rozpoczęły resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO), którą kontynuował przybyły do zdarzenia patrol policji. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kontynuowali RKO z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Prowadzenie RKO przejął ZRM jednak życia 46-cio letniego mężczyzny nie udało się uratować. Łączny czas akcji: 1 h 48 min - podaje Komenda Powiatowa PSP w Kwidzynie. 

Kombajn przygniótł kobietę


W ostatnim tygodniu strażacy z powiatu kwidzyńskiego mieli ręce pełne roboty. 9 listopada br. także interweniowali podczas wypadku przy pracach polowych. W Gardei przewrócił się kombajn do zbioru ziemniaków, który przygniótł nogę kobiety, która znajdowała się na platformie. Zanim nadjechała pomoc osoby obecne na polu szybko podkopały ziemię pod maszyną, żeby wydobyć nogę kobiety.- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz pomocy w jej transporcie do ZRM.
Łączny czas akcji 1 h 18 min - relacjonują strażacy z PSP w Kwidzynie. 

oprac. dkol na podst. kwidzynskapolicja.pl/KP PSP Kwidzyn
Fot. KP PSP Kwidzyn


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)