Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Ciągnikiem na podwójnym gazie na stację po alkohol, i to w Święta!

Obrazek

Drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Kamiennej Górze zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę, który na lokalną stację paliw przyjechał ciągnikiem rolniczym na zakupy alkoholu.

Bartłomiej Czekała28 grudnia 2018, 14:32
Jak informuje KPP w Kamiennej Górze, policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego oraz Referatu Ruchu Drogowego 26 grudnia przed południem w rejonie jednej ze stacji paliw w Kamiennej Górze zatrzymali nietrzeźwego użytkownika drogi, który posiadał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Być może funkcjonariusze zapobiegli tragedii.

Funkcjonariusze w trakcie służby otrzymali informację o przemieszczającym się tam nietrzeźwym kierującym ciągnikiem rolniczym. Policjanci w trakcie patrolu terenu miasta zauważyli wymieniony pojazd w rejonie jednej ze stacji paliw w Kamiennej Górze. W trakcie wykonywanych dalszych czynności przez wymienionych funkcjonariuszy okazało się, że kierującym traktorem był 38 – letni mieszkaniec Gminy Kamiennej Góry. Mężczyzna w wydychanym powietrzu posiadał ponad 2,3 promila alkoholu. Jak ustalili policjanci, osoba ta wcześniej przyjechała do sklepu w celu zakupu kolejnej porcji alkoholu.

Gdyby nie interwencja policjantów, mogło dojść do tragedii na drodze. Wynik stężenia alkoholu jaki posiadał kierujący oraz prowadzony przez niego duży ciągnik rolniczy mógł przyczynić się tragicznego w skutkach zdarzenia.

Pojazd którym kierował został przekazany innej osobie przez policjantów, a kierującemu zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

oprac. bcz
Źródło: KPP w Kamiennej Górze
Fot. KPP w Kamiennej Górze


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)