Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Ciężarówka z burakami stanęła w ogniu!

W minioną sobotę w miejscowości Białka (woj. lubelskie) doszło do pożaru ciężarówki wiozącej buraki. Ciągnik siodłowy spłonął doszczętnie, ale na szczęście kierowcy nic się nie stało.

Kamila Szałaj2 listopada 2020, 12:09
Dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednym z parkingów przy drodze wojewódzkiej numer 842 w miejscowości Białka płonie ciągnik siodłowy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci oraz straż pożarna. 

- Jak się okazało, 41–letni kierowca z gminy Szastarka kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą przewożącą buraki jeszcze w trakcie jazdy zorientował się, że coś dzieje się z pojazdem i natychmiast zjechał na parking. Tam zauważył, że kabina volvo stanęła w ogniu. Na szczęście szybko opuścił ciężarówkę i nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia - wyjaśnia młodszy aspirant Jolanta Babicz.


Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną zapalenia się ciągnika siodłowego była nieszczelność układu paliwowego. 


ksz, oprac. na podst. KPP Lublin, fot. Policja Krasnystaw


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)