Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Dolnośląskie: pociąg potrącił w nocy dwie krowy, jedna utknęła pod wagonem

Obrazek

W Bierutowie na Dolnym Śląsku dzisiaj w nocy pociąg osobowy potrącił dwie krowy. Jedna z nich utknęła pod kołami składu.

Dominika Mulak6 maja 2021, 10:56

Wczoraj około godziny 23:30 do KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku na torowisku w pobliżu przejazdu kolejowego w Bierutowie (woj. dolnośląskie). Ze wstępnych informacji wynikało, że najprawdopodobniej doszło do potrącenia przez pociąg, znajdujących się w pobliżu torów, zwierząt gospodarskich.

Po dotarciu jednostek ratunkowych na miejsce okazało się, że pociąg osobowy, kursujący na trasie Oleśnica–Kluczbork, potrącił dwie sztuki bydła.

– Poszkodowane zwierzęta, w chwili przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej, znajdowały się na torowisku, pod kołami składu pasażerskiego. Nikt z osób poruszających się pociągiem nie odniósł żadnych obrażeń. Natomiast jak udało nam się dowiedzieć, po wstępnych oględzinach stanu zwierząt ustalono, iż odniosły one najprawdopodobniej wyłącznie złamań kończyn – napisano na portalu olesnica998.pl

Jedno ze zwierząt utknęło pod pociągiem. Dzięki interwencji strażaków udało się je sprawnie uwolnić. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, aby mógł ocenić stan bydła i podjąć decyzję o dalszym postępowaniu względem nich.

Na czas działań strażaków, ruch kolejowy został częściowo zablokowany. Na miejscu zdarzenia działały zastępy z JRG Oleśnica, JRG Syców oraz OSP KSRG Bierutów.Źródło i fot.: www.olesnica998.plPicture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)