Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Dramatyczna walka o życie rolnika przygniecionego przez ciągnik marki Władimiriec T-25

Obrazek

Rolnik przygnieciony przez ciągnik Władimiriec T-25, utrudniona droga do poszkodowanego, wołanie o pomoc i walka z czasem.

Donata Kosicka16 lipca 2019, 15:21
W takim wielkim skrócie wyglądała akcja ratowania rolnika, którego w ubiegłym tygodniu w trakcie prac przygniótł ciagnik marki Władimiriec T-25.

Tym razem do wypadku doszło podczas prac wykonywanych w lesie niedaleko Libartowej (województwo małopolskie). Uwagę pobliskich mieszkańców zwróciło nawoływanie o pomoc. Kiedy dotarli na miejsce okazało się, że pod ciągnikiem rolniczym uwięziony został mężczyzna.

Niestety dotarcie do poszkodowanego sprawiło służbom ratunkowym problem ze względu na ukształtowanie terenu. Do rannego prowadziła wąska i stroma droga leśna ze stromym zboczem. Służby ratunkowe musiały zostawić swoje pojazdy około 500 metrów od poszkodowanego. Zabrali ze sobą niezbędny sprzęt ratowniczy i w dalszą drogę udali się pieszo.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano również śmigłowiec LPR i przetransportowano rannego do szpitala.

dkd

fot. KP PSP Nowy Sącz


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)