Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Dramatyczny wypadek – przyczepy pełne zboża odłączyły się od ciągnika podczas jazdy!

Obrazek

I pecha i szczęście jednocześnie miał rolnik z Opolszczyzny, który wczoraj wiózł przez Krapkowice przyczepy pełne zboża. Z niewiadomych przyczyn zestaw 2 przyczep odpiął się od traktora i uderzył w ogrodzenie. Kierowca wyszedł z tego cało.

Bartłomiej Czekała11 lutego 2020, 11:39
Jak informuje portal 24opole.pl, 10. lutego ok. godz. 16:30 pracownicy jednej z firm na ul. Opolskiej w Krapkowicach powiadomili służby mundurowe o wypadku ciągnika rolniczego z dwoma przyczepami załadowanymi zbożem.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło w wyniku złamania mocowania zaczepu łączącego ciągnik rolniczy z pierwszą w zestawie przyczepą. W rezultacie obie przyczepy odłączyły się od traktora, zjechały gwałtownie z jezdni i uderzyły w ogrodzenie należące do jednej z prywatnych firm. Ogrodzenie zostało częściowo zniszczona, a przyczepy poskręcały się i przewróciły, wysypując tym samym kilkanaście ton zboża na ziemię.

Na szczęście nie ucierpiał żaden z uczestników ruchu drogowego ani też nikt z pracowników firmy. Rolnik także wyszedł z wypadku bez szwanku, podobnie jak ciągnik którym kierował. Wypadek przyniósł jednak znaczne straty materialne: uszkodzone 2 przyczepy, ogrodzenie oraz rozsypane na ziemi zboże.oprac. bcz
Źródło: 24opole.pl
Fot.24opole.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)