Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Drohusk: Ukrainiec chciał wywieźć ciągnik John Deere z przebitymi numerami

Próba wywiezienia kradzionego ciągnika na Ukrainę skończyła się fiaskiem.  Strażnicy graniczni z Drohuska okazali się sprytniejsi od złodziei, bo podczas kontroli od razu zauważyli, że traktor ma przebite numery VIN i zablokowali jego wyjazd z Polski. Teraz trzymamy kciuki, by wart 100 tys. zł John Deere 6610 jak najszybciej trafił do prawowitego właściciela.

Kamila Szałaj19 listopada 2020, 08:35
Do wywiezienia ciągnika marki John Deere 6610 na Ukrainę miało dojść w nocy z 15 na 16 listopada na przejściu granicznym w Dorohusku. Ale czujni funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, kontrolując traktor na naczepie samochodu ciężarowego odkryli, że zmieniono w nim numery identyfikacyjne VIN. To oznacza, że ciągnik zapewne został skradziony. A łup złodziei był cenny, bo szacunkowa wartość ciągnika to 100 tys. zł.
 
W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Kierowca ciężarówki, który przewoził ciągnik, 58-letni obywatel Ukrainy, został przesłuchany w charakterze świadka.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG odzyskali ponad 160 poszukiwanych pojazdów oraz podzespoły pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości ok. 13 mln zł.

ksz, oprac. na podst. Straż Graniczna, fot. NOSG

Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy