Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Dwie ciężarówki załadowane świniami uległy wypadkowi. Padło co najmniej 700 zwierząt

Obrazek

W ostatnich dniach w Niemczech doszło do dwóch poważnych wypadków z udziałem ciężarówek przewożących świnie. Zginęło co najmniej 700 zwierząt.

Dominika Mulak27 lipca 2022, 15:15

Wypadek na autostradzie A3 w Niemczech - 700 martwych świń

Jak informuje komenda policji w Dolnej Frankonii, we wtorek 12 lipca ciężarówka załadowana około 900 świniami zmierzająca autostradą A3 w kierunku Norymbergii zjechała z trasy i przewrócił się na bok na odcinku drogi będącym aktualnie w budowie. Transporter dosłownie przebił się przez betonową barierkę ochronną. 34-letni kierowca ciężarówki stracił panowanie nad kierownicą, ponieważ prawdopodobnie doznał nagłego ataku choroby. Zarówno on, jak i jego 42-letni pasażer trafili do szpitala.
W zdarzeniu w sumie życie straciło ok. 700 świń, z czego 550 nie przeżyło kraksy a pozostałych 150 sztuk było na tyle ranne, że musiało zostać ubite przez przybyłych na miejsce lekarzy weterynarii. Strażacy w trakcie akcji ze względu na panujące upały ocalałą trzodę schładzali wodą, a następnie załadowali ją na samochód zastępczy, którym została wywieziona.

Dzień później kolejny transport świń w rowie

Również w Szlezwiku-Holsztynie doszło do wypadku ciężarówki przewożącej świnie. Dokładnie dzień później, 13 lipca w środę ok. 5.30 rano, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, transport wjechał do rowu przy autostradzie A7 w kierunku Hamburga. Kierowca i jego pasażerka doznali obrażeń ciała i zostali zabrani przez karetkę do szpitala.
Jak informuje policja, ciężarówka przewoził ok. 600 świń. - Kiedy pierwszy patrol radiowy dotarł na miejsce, ciężarówka leżała na boku w rowie, a część świń leżała na skraju trawy - niektóre z nich były poważnie ranne - relacjonują funkcjonariusze.
Oprac. na podstawie www.agrarheute.com, www.wochenblatt-dlv.de
Fot. Facebook/Freiwillige Feuerwehr Wiesentheid


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)