Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Ewakuacja byka nie była łatwa

Obrazek

Strażacy mierzą się codziennie z trudnymi wyzwaniami. Interwencja w powiecie łosickim nie była prosta. Jak udało się wydobyć zwierzaka z szamba?

Dorota Kolasińska27 kwietnia 2022, 11:50

W Myszkowicach w gminie Platerów na Mazowszu doszło do wypadku. Koło 7.00 rano do Komendy PSP w Łosicach wpłynęło zgłoszenie o byczku, który wpadł do szamba w jednym z okolicznych gospodarstw. Zwierzak nie miał możliwości samodzielnie opuścić zbiornik, bo był zbyt głęboki. Na miejsce przyjechał zastęp strażaków z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Łosicach oraz dwa zastępy OSP.

Gospodarz wypompował szambo, żeby łatwiej było prowadzić działania ratownicze, a ponadto żeby byczek nie utonął.

- Przy pomocy pił tnących wykonano otwór w betonowym zbiorniku umożliwiający dostęp do byczka i możliwości podjęcia próby ewakuacji. Dotarcie do poszkodowanego było utrudnione ze względu na ciasny i ciemny zbiornik na nieczystości, w którym się znajdowało. Dzięki kreatywności ratowników i dostępnej na miejscu ładowarce teleskopowej stworzono swego rodzaju uprząż skonstruowaną z węży pożarniczych i ewakuowano zwierzę na powierzchnię. Byk został przekazany lekarzowi weterynarii, który przybył na miejsce zdarzenia – relacjonują strażacy z PSP w Łosicach.

Więcej zdjęć z nietypowej interwencji można znaleźć na Facebooku PSP w Łosicach.

 

Oprac. dkol na podst. FB PSP w Łosicach

Fot. Facebook PSP w ŁosicachPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)