Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

(FILM) Pożar obory na Podlasiu - siedem jednostek straży pożarnej ratowało zwierzęta

Obrazek

Podlascy strażacy walczyli z pożarem budynków gospodarczych w Sławcu koło Łomży. Wewnątrz znajdowało się kilkanaście cieląt i spore stado krów.

Dominika Mulak18 stycznia 2021, 13:36
W niedzielę, 17 stycznia, siedem jednostek straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru w miejscowości Sławiec (gm. Nowogród). Jak wynika z pierwszych ustaleń, zapaliło się siano zgromadzone na poddaszu budynków. Ogień częściowo zajął też na konstrukcję podtrzymującą dach.

Niestety zagrożone było życie zwierząt. W budynkach objętych pożarem znajdowało się kilkanaście cieląt. Na szczęście, dzięki życzliwości sąsiadów, gospodarzowi udało się je wyprowadzić z płonących pomieszczeń jeszcze przed przyjazdem strażaków. Jakby tego było mało, w oborze obok przebywało kilkadziesiąt krów. Początkowo w budynku panowało duże zadymienie, jednak po użyciu wentylatorów do oddymiania pomieszczeń sytuacja została opanowana i nie było konieczności wyprowadzania krów na zewnątrz.

Walkę z żywiołem utrudniała bardzo niska temperatura. Woda dosłownie zamarzała na gaszonym budynku.

– Akcja jest mocno utrudniona przez mróz. Podwórko jest całe oblodzone przez co strażacy mają utrudnione możliwości poruszania się – mówił jeden ze strażaków.

W akcji wzięli udział strażacy z państwowych i ochotniczych jednostek.


Źródło: radio.bialystok.pl
Fot. radio.bialystok.pl / Paweł Wadolowski


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)