Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Groźny wypadek ciągnika Ursus C-330 – rolnik trafił do szpitala

Obrazek

W kraju od kilku dni mamy do czynienia z bardzo złymi warunkami pogodowymi  z uwagi na obfite opady deszczu i porywisty wiatr. W związku  z tym warunki drogowe też są kiepskie i dochodzi do groźnych wypadków, także z udziałem ciągników rolniczych. Kilka dni temu w takim wypadku ucierpiał kierowca ciągnika Ursus C-330.

Bartłomiej Czekała12 lutego 2020, 11:52
Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie, policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę w Wójcinie, w gminie Łubnice.

Do tej groźnej kolizji drogowej doszło 8 lutego 2020 roku około godziny 12:30 na skrzyżowaniu dróg Wieluńska – Dolna w Wójcinie.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mercedesem, 50 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, w trakcie wyprzedzania nie zachował należytych środków ostrożności i zderzył się ciągnikiem rolniczym marki Ursus.

Policjanci ustalili, że ciągnikiem Ursus w chwili tego zdarzenia kierował 58 – letni mężczyzna, który z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierowcy obu pojazdów w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi.

W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały również pojazdy w nim uczestniczące, czyli samochód osobowy marki Mercedes oraz ciągnik rolniczy marki Ursus C-330.

Policjanci w ramach prowadzonego postępowania, wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

oprac. bcz na podst, wieruszow.policja.gov.pl
Fot. radiosud.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)