Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Istna demolka – krowy postanowiły się nieco rozerwać w niemieckiej miejscowości

Obrazek

Jak podaje policja z komisariatu w Wilhelmshaven w Dolnej Saksonii funkcjonariusze mieli niespokojną noc. 50 krów złożyło wizytę mieszkańcom i biegało po mieście robiąc bałagan.

Dorota Kolasińska17 marca 2022, 20:02

Nie tylko w Polsce krowy uciekinierki robią furorę w mediach. Akcja rodem z rozległych pastwisk Teksasu rozegrała się w Niemczech w Dolnej Saksonii. 13 marca br. policjanci z komisariatu Wilhelmshaven otrzymali zawiadomienie, że po mieście biegają przerażone krowy, które w popłochu niszczą wszystko, co spotkają na swojej drodze. Policja twierdzi, że stado było liczne, około 50 szt. Bydło dało nogę z jednego z pastwisk w miejscowości Roffhausen, skąd przybiegły do miasta. Najgorsze było to, że obława odbywała się w godzinach wieczornych, kiedy trudniej było wypatrzyć zwierzęta. Policjanci nie mieli łatwego zadania, zapewne wielu z nich nie ma styczności z … bydłem zbyt często.  

Policja podała, że krowy uszkodziły kilka samochodów, ruch kolejowy został zatrzymany na czas łapania zwierząt, a w akcji brało udział aż 9 samochodów policyjnych i pojazdów straży pożarnej. Schwytanie wszystkich sztuk trwało kilka godzin, skończyło się dopiero koło 1:30 w nocy. Wszystkie zwierzęta były łapane, wprowadzane na samochód do przewozu żywca i transportowane z powrotem do gospodarstwa za miastem przez właściciela zwierząt.

W ostatnich tygodniach w Polsce kilka sztuk limousine uciekło z gospodarstwa i postanowiło zamieszkać w lubelskim lesie. Pisaliśmy o tym tutaj.  

Oprac. dkol na podst. presseportal.de

Fot.presseportal.de/Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)