Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Kangurzątka uratowane z pożaru, ale w ... Polsce!

Obrazek
Może w Australii nie było by w tym nic nadzwyczajnego, ale w Polsce to niecodzienna sytuacja. Strażacy z OSP w Skwierzynie musieli być nieco zdziwieni. 
Dorota Kolasińska17 lutego 2021, 15:33
W woj. lubuskim w miejscowości Murzynowo w gminie Skwierzyna doszło do nietypowej akcji ratunkowej. Wybuch pożaru pomieszczenia gospodarczego wraz ze zgromadzoną w niej słomą nie jest zjawiskiem rzadkim. Jednak zastanie przez strażaków w tym pomieszczeniu 5 małych kangurzątek może zmusić czytelnika do sprawdzenia w kalendarzu czy dzisiaj nie jest przypadkiem Prima Aprilis. 

Do akcji doszło wczorajszego wieczoru. Dwa zastępy straży pożarnej oraz JGR z Miedzyrzecza zostały wezwane do pożaru budynku i słomy. Na miejscu okazało się, że w pomieszczeniu były również utrzymywane kangury. 

– Gdy na miejsce dojechały nasze zastępy okazało się, że zapaliła się słoma, która była ściółką na klepisku w pomieszczeniu dla małych kangurków – relacjonują druhowie z OSP w Skwierzynie. Jak dodają strażacy z budynku ewakuowano 5 małych kangurów, po czym strażacy przystąpili do wywiezienia ze środka podściółki i jej dogaszenia.

Okazuje się, że kangury po zgłoszeniu do rejestru z odpowiednimi dokumentami wskazującymi na legalny zakup i sprowadzenie zwierząt, w Polsce można hodować, jako zwierzę towarzyszące/egzotyczne (do 14 dnia po przywiezieniu z zagranicy). W Australii kangury są postrzegane jako szkodniki i jest całoroczne zezwolenie na ich odstrzał. Kangury są użytkowane także na mięso, nawet w Polsce można kupić w niektórych sklepach stek z kangura.

Co kangury robiły w Murzynowie? Niestety nie wiemy, ale najważniejsze, że zostały uratowane i przetransportowane w bezpieczne miejsce. 

Oprac. dkol na podst. OSP w Skwierzynie
Fot. OSP w Skwierzynie


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)