Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Kaszuby: przewróciła się ciężarówka z bydłem

Do groźnego wypadku doszło w miniony weekend na Kaszubach. Ciężarówka przewożąca bydło wpadła w poślizg i się przewróciła.  

Kamila Szałaj17 marca 2021, 08:32
Do wypadku doszło na trasie Somonino-Egiertowo w woj. pomorskim. W sobotni poranek przewróciła się tam ciężarówka przewożąca bydło. 

Jak czytamy na portalu kartuzy.info, kierujący mercedesem 80-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg. Wskutek tego samochód się przewrócił. 

- Z części bagażowej uciekły dwa cielaki - informuje cytowany przez portal st. asp. Piotr Gdaniec, rzecznik kartuskiej policji. 

Na szczęście i kierowca, i zwierzęta wyszły bez szwanku z wypadku. 


W działaniach wzięli udział strażacy z OSP Egiertowo, OSP Somonino, JRG Kartuzy oraz policja. 

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyprowadzeniu zwierząt z pojazdu, usunięciu samochodu z jezdni oraz posprzątaniu drogi przy użyciu szybkiego natarcia - wyjaśnia OSP Egiertowo.


ksz, oprac. na podst. kartuzy.info, OSP Egiertowo, fot. OSP Egiertowo


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)