Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Kierowca Ursusa nie wyrobił na zakręcie – ciągnik przewrócił się na skrzyżowaniu (FILM)

Obrazek

Czy tylko kierowcom samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych zdarza się wykonywać manewr skręcania z dużą prędkością na liczniku? Okazuje się, że nie. Także kierowcy ciągników miewają takie zachowania. W tym przypadku był to kierowca Ursusa.

Bartłomiej Czekała20 lutego 2020, 13:30
Ciągniki rolnicze są pojazdami, które nie rozwijają dużych prędkości. W związku z przepisami nie powinny poruszać się po drogach publicznych szybciej niż 30 km/h. Wprawdzie dla starszych ciągników szybsza niż dozwolona przepisami jazda jest trudna do osiągnięcia, ale nowoczesne traktory mają potencjał by osiągać większe szybkości, co czasem się zdarza na drogach.

Tym razem jednak okazało się, że leciwy ciągnik rolniczy marki Ursus też potrafi na dużej szybkości wykonywać manewr skręcania na skrzyżowaniu. W sieci pojawiło się nagranie z monitoringu w miejscowości Czarna Woda k. Zgorzelca na Dolnym Śląsku, gdzie 19 lutego tuż przed godz. 15:00 doszło do zdarzenia. Widać na nim, że kierowca Ursusa nie zwolnił przed skrzyżowaniem i na pełnej prędkości wykonał manewr skrętu w lewo. W rezultacie ciągnikiem Ursus zarzuciło i przewrócił się na prawy bok.

Na nagraniu nie widać niestety co stało się kierowcą traktora i czy wyszedł z tego wypadku bez szwanku. Mamy nadzieję, że nic mu się nie stało. Całą sytuacje możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Apelujemy - uważajcie na drogach. W każdym pojeździe i w każdych warunkach drogowych i pogodowych!

Źródło: PiraciDrogowi.plPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)