Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Kombajn zbożowy spadł z lawety w Świecku na autostradzie A2

W środowy poranek ruch na Autostradzie A2 w kierunku Poznania i Warszawy został zatrzymany. Wszystko za sprawą kombajnu zbożowego, który spadł z przewożącej go lawety.

Bartłomiej Czekała15 lipca 2020, 10:43
Do zdarzenia doszło na 1 km Autostrady A2 w Świecku. Tuż po przekroczeniu granicy polsko-niemieckiej z lawety ciągniętej przez ciężarówkę  spadł przewożony nią kombajn zbożowy.

Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci oraz lubuska Inspekcja Transportu Drogowego. Ruch w kierunku Poznania i Warszawy został najpierw wstrzymany, a potem policjanci kierowali ruchem, więc przejazd na tym odcinku A2 był wolniejszy.

Trwa usuwanie kombajnu z jezdni i ponowny jego załadunek dźwigiem na inną lawetę. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Najprawdopodobniej – co sugerują zdjęcia ITD – kombajn nie był dostatecznie dobrze zabezpieczony na czas transportu.

Źródło: ITD


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)