Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Kontrabanda w soi. Celnicy nie dali się nabrać

Przemytnicy chwytają się różnych pomysłów, by przechytrzyć celników. Na przykład ostatnio ukryli papierosy w kontenerze z soją. Ale funkcjonariusze podkarpackiej administracji skarbowej okazali się sprytniejsi i udaremnili kontrabandę.

Kamila Szałaj21 stycznia 2021, 19:03
Kilka dni temu funkcjonariusze podkarpackiej KAS kontrolowali pociąg z Ukrainy przewożący soję. Cały skład prześwietlili skanerem RTG. Okazało się, że w ziarnach soi ukryty był dodatkowy, nielegalny towar. 

- Tysiąc paczek papierosów znajdowało się w kartonach owiniętych czarną folią - wyjaśnia mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów wynosi ok 15 tys. zł. 

Sprawa została skierowana do Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

ksz, oprac. na podst. KAS, fot. KAS


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)