Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Kórnik: na polu spłonął ciągnik John Deere wart kilkaset tysięcy zł

W minioną sobotę koło Kórnika (woj. wielkopolskie) doszczętnie spłonął ciągnik wart kilkaset tysięcy złotych. Na szczęście traktorzyście nic się nie stało.

23 marca 2021, 08:23

Spłonął ciągnik wart kilkaset tysięcy złotych


Do pożaru maszyny rolniczej doszło 20 marca w Runowie (woj. wielkopolskie) nieopodal Kórnika pod Poznaniem. Traktor zapalił się podczas prac na polu. W momencie przyjazdu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia ciągnik był całkowicie objęty pożarem. Początkowo to sam traktorzysta z wykorzystaniem podręcznych gaśnic próbował ugasić palący się pojazd, ale moc żywiołu była silniejsza.

John Deere nadaje się tylko na złom


Traktor miał raptem trzy lata. Maszyna zapaliła się w trakcie pracy. Nie wiadomo, co spowodowało pożar. Prawdopodobnie doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej, które skutkowało powstaniem płomieni.
Pojazdu nie udało się uratować – nadaje się tylko na złom.

Michał Czubak
Fot. OSP Kórnik


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)