Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Kradli paliwo z ciągników, trafią za kratki?

Obrazek
Dwóch mężczyzn włamywało się do ciągników, domów, garaży i przyczepy kempingowej. Grozi im do 10 lat więzienia. 
Dorota Kolasińska6 grudnia 2020, 08:39
Iławska policja miała niemałe wyzwanie, żeby ustalić kto w kilku miejscach w powiecie dokonał włamania i kradzieży. Udało się zatrzymać dwóch podejrzanych – 29-latka i 33-latka. 

Jak ustali policjanci mieszkańcy powiatu iławskiego wywarzyli drzwi od domu jednorodzinnego skąd zabrali narzędzia i elektronarzędzia. Następnie  włamali się do zbiorników paliwa od ciągników rolniczych, skąd ukradli olej napędowy, weszli do pomieszczenia gospodarczego oraz przyczepy kempingowej skąd również zabrali narzędzia.

33 – latek dostał się jeszcze do wnętrza kabiny samochodu ciężarowego skąd zabrał radio, kuchenkę turystyczną oraz olej napędowy i katalizator. Jak się okazało mężczyźni włamywali się i kradli nie tylko na terenie powiatu iławskiego, ale także województwa pomorskiego. Postawiono im aż 13 zarzutów.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, ale o tym ile dostaną złodzieje zadecyduje sąd. 

Oprac. dkol na podst. ilawska.policja.gov.pl
Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)