Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Takie rzeczy tylko w Brazylii! Krowa postanowiła rozerwać się w … aquaparku

Obrazek

Mogłoby się wydawać, że to obrazek z kreskówki. Jak widać na filmie z auaparku w São Paulo krowa postanowiła odwiedzić okoliczne centrum rozrywki … zjechać na zjeżdżalni, prosto do basenu.

Dorota Kolasińska6 grudnia 2021, 16:59

Do sieci trafiło dość nietypowe nagranie, które w kilka dni zdobyło kilkanaście tysięcy odsłon. W Brazylii w miejscowości Nova Granada w stanie São Paulo w aquaparku pojawiła się krowa. Jak się później okazało uciekła z okolicznej farmy i najwidoczniej postanowiła rozerwać się w parku wodnym. Weszła na zjeżdżalnię i bardzo nieporadnie próbowała ją opuścić. Pracownicy wyłączyli wodę, żeby nie poślizgnęła się i nie zrobiła sobie krzywdy.

Po kilku minutach zwierzę zsunęło się niżej i z lekką pomocą dwóch pracowników wskoczyło do basenu. Po przepłynięciu kilkunastu metrów krowa dobiła do brzegu, a pracownicy pomogli się jej wydostać. Wyszła z opresji bez obrażeń. Właściciel po zdarzeniu nazwał krowę „Tobogã”, co w języku portugalskim oznacza „zjeżdżalnia”. W ten upalny dzień z pewnością była to bardzo orzeźwiająca kąpiel. Pracownicy zapewne mają nadzieję, że następnym razem nie przyprowadzi koleżanek.

W Polsce, w zeszłym roku podczas mroźnej zimy mieliśmy kilka przykładów „morsujących krów”, które kilkukrotnie musieli wyciągać z jezior i rzek strażacy. W kraju też nie możemy narzekać na sławne krowy, bo mamy dwa dość popularne stada krów, które w sezonie letnim na pastwisko muszą … popłynąć za łódką hodowcy. Takie pływające krowy można spotkać na Biebrzy i Bugu w okolicach Ciechanowca. 

Oprac. dkol na podst. agrarheute.com/ Sou Agro/ YT

Fot. screen z YTPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)