Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Krowa wpadła do szamba. Wyciągnięto ją przez dach obory

Obrazek

Ponad sześć godzin trwała akcja ratowania krowy, która wpadła do kanału gnojowego, w jednej z obór w miejscowości Drohiczany w powiecie hrubieszowskim w woj. lubelskim. O jej życie walczyło 20 strażaków z pięciu jednostek okolicznej straży pożarnej.

19 listopada 2021, 13:03

Zgłoszenie do Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie wpłynęło z gospodarstwa w Drohiczanach w gminie Uchanie. Właściciel poinformował o krowie, która wpadła do kanału gnojowego. Najprawdopodobniej zawaliła się podłoga w budynku inwentarskim, pod którą znajdował się zbiornik na nieczystości.


Pierwsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu gnojówki pompą będącą na wyposażeniu obory. Następnie strażacy, zabezpieczeni w sprzęt ochronny, weszli do szamba i przy użyciu węży przygotowali zwierzę do ewakuacji. By zyskać lepszy dostęp do uwięzionego zwierzęcia, rozebrali część stropu i paśnika w oborze.Żywą krowę, obwiązaną linką, wydobyto przez otwór w dachu obory przy użyciu ładowarki teleskopowej i wyciągarki samochodowej. W akcji brały udział zastępy straży państwowej i ochotniczej. Na miejscy był obecny także lekarz weterynarii, który nadzorował stan krowy w czasie akcji ratunkowej. Wszystko skończyło się dobrze.

AR

autor zdjęć: st. kpt. Marcin Lebiedowicz, KP PSP w HrubieszowieWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)