Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Kujawsko-Pomorskie: Śladami w śniegu namierzyli włamywacza

Obrazek
Policjanci z Torunia szybko namierzyli złodzieja, który ukradł silniki i akumulatory z gospodarstwa. Świeże ślady na śniegu zaprowadziły funkcjonariuszy prosto do altanki gdzie ukrył łupy. 
Dorota Kolasińska1 lutego 2021, 17:09
28 stycznia br. po południu do komisariatu w Toruniu dotarło zgłoszenie o włamaniu do 
do budynku gospodarczego. Policjanci potwierdzili, że sprawca wybił szybę, po czym z wnętrza budynku ukradł dwa silniki elektryczne z mieszalnika pasz, dwa akumulatory od ciągnika oraz zdemontował elementy instalacji elektrycznej. 

Jak podkreśla Toruńska Policja straty wyniosły kilka tysięcy złotych. Na świeżym śniegu widoczne były ślady butów. Mundurowi podążyli za odciskami obuwia, a trop doprowadził ich do oddalonej o kilkaset metrów altanki na terenie ogródków działkowych. Po chwili na miejscu pojawił się 51-latek, funkcjonariusze porównali podeszwy butów. 

– O pomyłce nie mogło być mowy – ślady były takie same. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty za włamanie. Za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat więzienia – relacjonuje Komenda Miejska w Toruniu. 

oprac. dkol na podst. torun.policja.gov.pl
fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)