Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Łęgi: kombajn wciągnął nogę, strażacy musieli ciąć maszynę

Do groźnego wypadku doszło wczoraj w Łęgach (woj. zachodniopomorskie). Kombajn do zbioru warzyw wciągnął nogę 23-letniego mężczyzny. Z pomocą przyszli strażacy, którzy rozcięli rolki maszyny.

Kamila Szałaj4 marca 2021, 14:56
Nie ma dnia, żebyśmy nie informowali o jakimś wypadku z udziałem rolnika. Wczoraj po południu w Łęgach (woj. zachodniopomorskie) podczas prac na polu w rolki kombajnu do zbioru ziemniaków i warzyw korzeniowych wpadła noga 23-letniego mężczyzny. Świadkowie zdarzenia szybko zaalarmowali straż pożarną w Świdwinie, bo nie byli w stanie wydobyć poszkodowanego.

- Strażacy z jednej strony rozchylili rolki maszyny poduszką wysokociśnieniową, zaś z drugiej rozpieraczem ramieniowym, następnie przecieli rolkę przy pomocy piły spalinowej do cięcia stali - wyjaśnia mł. asp. inż.  Bartłomiej Kozicki z JRG Świdwin.

Poszkodowanego zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

ksz, oprac. na podst. i fot. JRG Świdwin


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)