Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Łódzkie: bagnetem zaatakował braci i ich ciągnik

29-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego napadł na dwóch braci. Z bagnetem w ręku próbował wymusić od nich pieniądze. Gdy się nie udało, swoją agresję wyładował na ich ciągniku.

Kamila Szałaj29 marca 2021, 20:05
24 marca oficer dyżurny łaskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące nieznanego mężczyzny, który napadł na dwóch braci pracujących w lesie. Napastnik, wymachując bagnetem, próbował wymusić od zgłaszającego pieniądze. Groził on również mężczyznom pozbawieniem życia.

Ci jednak nie dali się zastraszyć i nie przekazali agresorowi żadnej gotówki. Ten rozwścieczony sytuacją postanowił rozładować swoją złość na pojeździe, którym bracia do lasu przyjechali.

Agresywny mężczyzna wbił bagnet w koło ciągnika rolniczego i oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Dubie (woj. łódzkie).

Policja szybko rozpoczęła poszukiwania i niebawem zatrzymała napastnika. Namierzony został przez łaskich policjantów zaraz po zdarzeniu, kiedy niczego się nie spodziewając wyszedł z pobliskiego sklepu. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli również bagnet, który podejrzewany miał przy sobie.

Napastnikiem, który groził śmierciom braciom okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. W chwili zatrzymania był pijany.

Po wytrzeźwieniu 29-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem narzędzia niebezpiecznego oraz kierowania gróźb karalnych wobec braci. Grozi mu nawet do 15 lat odsiadki.

Michał Czubak, Kamila Szałaj
Fot. łódzka policja


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)