Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Łowiccy kryminalni odzyskali dwa ciągniki

Obrazek
Jak informuje Łowicka Policja w ramach prowadzonego śledztwa udało się odzyskać dwa skradzione ciągniki. Złodzieje trafią za kratki?
Dorota Kolasińska16 listopada 2020, 14:36
Dwa ciągniki o łącznej wartości ok. 600 tys. zł – Fendt o wartości ok. 500 tys. zł i Zetor o wartości około 80 tys. zł zniknęły. Policjanci ustalili, że w jednym z warsztatów samochodowych na terenie powiatu łowickiego znajduje się ciągnik rolniczy, mogący pochodzić z kradzieży. 9 listopada w warsztacie policjanci znaleźli Zetora.

Po sprawdzeniu okazało się, że pojazd faktycznie został skradziony w styczniu 2020 r. z terenu województwa mazowieckiego. Ustalono, kto wstawił ciągnik do naprawy oraz, że osoba ta użytkuje jeszcze jeden skradziony pojazd. 

Łowiccy kryminalni od kilku dni próbowali odzyskać ciągniki łącznie z zatrzymaniem podejrzanych o paserstwo. Fendta, który został skradziony około miesiąc temu na terenie Niemiec policjanci znaleźli na terenie innej posesji należącej do 50-latka z powiatu łowickiego. 

– Trop doprowadził śledczych aż do Gdańska do 44-letniego pasera. Z ustaleń wynika, że gdańszczanin pośredniczył w sprzedaży skradzionych pojazdów 30-latkowi. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące paserstwa. 30-latek, który nabył pojazdy usłyszał 2 zarzuty, zaś 50-latek, który ukrył ciągnik 1 zarzut. Natomiast 44-latek, który pomógł w zbyciu skradzionych pojazdów po dwóch prokuratorskich zarzutach 12 listopada został aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu. Sprawa jest rozwojowa – informuje Łowicka Policja. 

Oprac. dkol na podst. lowicz.policja.gov.pl
Fot. lowicz.policja.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)