Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubelskie: 27-latek ukradł trawę z cudzej łąki

Obrazek

Letnie miesiące to czas wzmożonej pracy rolników, jest to czas zbioru i magazynowania płodów rolnych. W sierpniu tego roku 27-latek z gminy Leśna Podlaska (województwo lubelskie) skosił trawę na cudzej łące, a następnie ją ukradł.

Donata Kosicka12 września 2019, 10:16
Sprawę na policję zgłosił poszkodowany, który swoje straty oszacował na kwotę 2.800 złotych. Funkcjonariusze zaangażowani w sprawę ustalili, że ze sprawą może mieć związek 27-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. Przypuszczenie mundurowych sprawdziło się. Przeszukując jego gospodarstwo rolne, policjanci znaleźli 35 owiniętych folią bel sianokiszonki.

Pomimo, że do zdarzenia doszło w sierpniu, to dopiero w miniony wtorek udało się zatrzymać 27-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież trawy z cudzej łąki. Młody mężczyzna przyznał się do kradzieży trawy z blisko 3-hektarowej łąki w miejscowości Witulin (województwo lubelskie).

Zatrzymany mężczyzna potwierdził, że znaleziona sianokiszonka, którą chciał przeznaczyć na paszę dla bydła, została wyprodukowana ze skradzionej trawy. Oskarżony tłumaczył, że skosił trawę ponieważ myślał, że łąka nie jest przez nikogo uprawiana.

dkd
fot. KMP Biała Podlaska


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)