Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubelskie: Claas zderzył się z tirem

Obrazek

Lato i okres żniw to niezwykle intensywny i gorący czas dla rolników, co łączy się ze wzmożonym ruchem ciągników na drogach publicznych. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy kierowcy samochodów wykazują się małym rozsądkiem i doprowadzają do poważnych w skutkach kolizji z ciągnikami rolniczymi.

Donata Kosicka6 lipca 2019, 11:31
Do groźnego wypadku z udziałem tira i ciągnika rolniczego marki Claas doszło w Mostach (województwo lubelskie, gmina Podedwórze). Przyczyną był brak ostrożności kierowcy tira podczas manewru wyprzedzania. Jadąc już lewym pasem nie zauważył skręcającego w lewo ciągnika z przyczepą. Na skutek zderzenia oba pojazdy zatrzymały się w rowie niemal doszczętnie zniszczone.
 
Kierowcą tira był 50-letni obywatel Ukrainy, natomiast ciągnika mieszkaniec gminy Wisznice. Przeprowadzona kontrola trzeźwości wykazała brak alkoholu we krwi u obu kierujących. Operator ciągnika z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.
 
Kierowców samochodów (oraz ciągników) prosimy o szczególną ostrożność na drogach, zwłaszcza teraz, kiedy poruszają się na nich sprzęty rolnicze o różnych gabarytach. 


dkd

fot. KPP Parczew


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)