Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubelskie: Groźny wypadek podczas zbioru chmielu

Obrazek

Zbiory chmielu trwają w najlepsze, w tym czasie o wypadek nie trudno. Przekonał się o tym 47-letni obywatel Ukrainy, który pracował przy jego zbiorze w Spiczynie (województwo lubelskie).

Donata Kosicka10 września 2019, 13:20
Jak poinformowała policja do wypadku doszło na plantacji chmielu w powiecie łęczyckim (województwo lubelskie), w którym uprawa tej rośliny jest bardzo popularna.  W godzinach porannych na plantacji wypadkowi uległ 47-letni Ukrainiec.

Mężczyzna zbierał szyszki stojąc na 4-metrowej ambonie na kołach, która znajdowała się na przyczepie. Z ustaleń policji wynika, że podczas zjeżdżania z polnej drogi, ambona przewróciła się.

Ukrainiec z bardzo poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Po raz kolejny, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac polowych, zwłaszcza na dużej wysokości.

Przeczytaj więcej o wypadkach w rolnictwie!

dkd
fot. Policja Lubelska


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)