Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubelskie: Pijany kombajnista staranował ogrodzenie i ciężarówkę

Ponad dwa 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 58-latek, który w sobotnie popołudnie wjechał w ogrodzenie kombajnem w okolicach Parczewa (woj. lubelskie). Przed policją próbował go uratować syn, udając, że to on prowadził maszynę, ale sprytni funkcjonariusze nie dali się zwieźć.

Kamila Szałaj11 sierpnia 2020, 17:31
W minioną sobotę policjanci otrzymali informację, że w miejscowości Nietiachy, gm. Dębowa Kłoda kombajnem zbożowym marki Bizon może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Z przekazanej informacji wynikało, że pojazd wjechał w ogrodzenie jednej z posesji, a potem zderzył się z ciężarówką. 

- Gdy na miejsce pojechali policjanci zauważyli opisywaną maszynę. W kabinie siedział 24–latek, a badanie wykazało, ze jest trzeźwy. Mundurowi po rozmowie ze świadkami ustalili, że to nie młody mężczyzna siedział za kierownicą, tylko jego ojciec. 58–latek został zatrzymany na swojej posesji – wyjaśnia policja.

Badanie alkomatem wykazało, ze ma on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Początkowo upierał się, że to nie on kierował kombajnem, jednak po chwili przyznał się do winy.
Został zatrzymany i trafił na komendę. Stracił już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nie uniknie też konsekwencji za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

oprac. ksz. na podst. KPP Parczew, fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)