Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubelskie: Samobieżna sieczkarnia do kukurydzy w rowie

Obrazek

Wąska jezdnia, wielkogabarytowa maszyna rolnicza, podmokłe pobocze i manewr mijania – to przyczyny zdarzenia drogowego z udziałem samobieżnej sieczkarni do kukurydzy i samochodu osobowego w Miejscowości Dawidy w woj. lubelskim.

Bartłomiej Czekała17 września 2020, 18:28
Policjanci z Parczewa otrzymali wczoraj zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samobieżnej sieczkarni do kukurydzy. Po przybyciu do miejscowości Dawidy w gminie Jabłoń zastali w rowie potężną sieczkarnię do kukurydzy. W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że do niebezpiecznego zdarzenia doszło podczas manewru mijania się na drodze sieczkarni do kukurydzy i samochodu osobowego.

 29-letni mężczyzna kierujący sieczkarnią nie zachował należytej ostrożności i nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Chcąc zrobić miejsce mijającemu go samochodowi osobowemu zjechał na podmokłe pobocze. Pod wpływem dużego ciężaru maszyny grunt się osunął i sieczkarnia przechyliła się do rowu, doznając kilku uszkodzeń. Kierujący maszyną do zbioru kukurydzy był trzeźwy.

Z uwagi na trudności w wyciągnięciu tak ciężkiego sprzętu z rowu droga była częściowo zablokowana i policjanci musieli czasowo kierować ruchem. Kierowca sieczkarni za popełnione wykroczenie drogowe został przez funkcjonariuszy pouczony.

oprac. bcz na podst. KPP w Parczewie
Fot. KPP Parczew


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)